Súťaž RECfruit pre mladých videomakerov

Autor: ContentFruiter s.r.o.
Zameranie: Videotvorba
Miesto: Nitra
Dátum: 10.05.2019 - 15.07.2019
0
dnes
103
Udalosť

Pre tento rok si organizátori pripravili viacero noviniek. Generálnym partnerom sa stalaSlovenská sporiteľňa, ktorá má v pláne ponúknuť vybranému videomakerovi perspektívnu spoluprácu. K hlasu sa dostane ajverejnosť – ktokoľvek bude môcť zahlasovať za svojho favorita priamo na webovej stránke súťaže www.recfruit.sk.  Odovzdávanie cien bude spojené so slávnostným galavečerom, ktorý sa uskutoční na prelome augusta a septembra.

 

Na výhercov čakajú tento rok ceny v hodnote viac ako 4000 eur. Navyše, 12 najlepších účastníkov získa na svoju tvorbu aj odbornú spätnú väzbu od poroty. Porotcovskú stoličku si tento rok vyskúšajú Peter Bebjak, producent a režisér filmov, ako napríklad Čiara či Trhlina, Tomáš Sysel, oceňovaný kameraman a profesor, alebo producent a kameraman Ján Meliš, ktorý má na konte množstvo úspešných dokumentov a aj celovečerných hraných filmov. Na videá sa pozrú odborným okom aj Peter Konečný, slovenský filmový kritik a šéfredaktor portálu Kinema.sk, či Ladislav Shadex Bóna, online videošpecialista a YouTube strategy manager. Porotcovské kruhy napokon uzatvára Patrik Herman, moderátor a investigatívny novinár. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fuzwGNVO0SU&feature=youtu.be

Úvodné video pre RECfruit 2019 natočil víťaz druhého ročníkaTomáš Biely.

 

Tretí ročník nadväzuje na predchádzajúce dva úspešné ročníky, v ktorých si účastníci potvrdili svoj talent, či dokonca objavili novú vášeň pre videotvorbu. „Netušil som, že ma súťaž tak vtiahne do umeleckého sveta. Odkedy som vyhral v súťaži špeciálnu cenu, spravil som niekoľko ďalších filmových a fotografických projektov, ktoré ma posúvajú ďalej,“ vraví Patrik Hrabovec, ktorý vďaka kreatívnemu spracovaniu témy získal v minulom ročníku špeciálnu cenu.  

 

Stella Šuranská, držiteľka ceny z prvého ročníka, takisto nabrala vďaka súťaži sebavedomie: „Zmenili ste mi život! Lebo súťaž RECfruit mi nepomohla len s výberom strednej školy – pomohla mi uistiť sa, že som si zvolila správnu cestu, a hlavne mi dala najavo (aj možnosť), že v tom mám pokračovať. Strašne sa teším a ďakujem!“ 

 

Za súťažou RECfruit stojí content marketingová agentúra ContentFruiter, ktorá si uvedomuje, že na Slovensku je nedostatok príležitostí, ktoré by ponúkali možnosť mladým tvorcom uchytiť sa v brandži, pričom dopyt po kvalitných videomakeroch stúpa. 

 

Organizátor vyzýva mladých videomakerov, aby využili príležitosť a otvorili si bránu do sveta klapiek a strihov. „Vaša budúcnosť nemusí byť len o náhode. Chopte sa šance, a teda kamery či mobilu, a prihláste svoje dielo do súťaže čím skôr.“

 

MAPA