Nenechaj svoju bakalárku zapadnúť prachom !

Autor: Aktivita zvyšuje úspech
Kategória: Blog
Dátum: 10.03.2016
4
1262d
2129
Blog 10.03.2016

Myšlienka zrealizovať sériu podujatí  – Nenechaj zapadnúť svoju bakalárku prachom vznikol ako  ďalšia skvelá myšlienka, ktorá  len potvrdzuje, že aktivita aj tentokrát zvyšuje úspech (AZU).  Námet na projekt vznikol čisto spontánne „pri kávičke“ v kancelárii.


O čo vlastne ide ? Týmto projektom chceme pomôcť študentom, ktorí majú zaujímavú originálnu bakalársku prácu s potenciálom, ktorý ostáva často nepovšimnutý. Vieme, že máme na univerzite veľa šikovných študentov. Niekedy ich len treba  nakopnúť a dať im možnosť pre sebarealizáciu. Cieľom nášho projektu je, aby doslova bakalárska práca študenta nezapadla prachom . Aby  hodiny hľadania, písania a opravovania chybičiek neostali  nepovšimnuté, ale práve naopak aby sa ocenili. Ak sa študent rozhodne zapojiť sa do tohto projektu získava tým úplne nové skúsenosti. Nehovoriac už len o tom, že sa tu prepojí teória s praxou, spoznáva  nových zaujímavých ľudí, nadviaže možnú spoluprácu s potencionálnou organizáciou či konkrétnou osobou a mnoho ďalších skvelých skúseností, ktoré mu môžu byť správnym kľúčikom pri otváraní jeho správnych dverí do budúcnosti.


Hovorí sa, že nič Ti nemôže zabrániť v tvojom úspechu , ak raz kráčaš po stopách tej správnej cesty. A teda vedeli sme, že musíme študentom ukázať, že tá správna cesta existuje, a preto sme sa rozhodli projekt zrealizovať. Naša dobrovoľníčka sa ponúkla so svojou bakalárskou prácou, aby ukázala študentom, že ak človek chce dá sa naozaj všetko. A tak sme šli do toho s cieľom, aby bakalárka našej študentky skutočne nezapadla prachom.


Dňa 8.3.2016 sa uskutočnila beseda s názvom – „Nestaňme sa cukroholikmi“ na podnet bakalárskej práce : Rafinovaný cukor a jeho negatívne účinky na ľudský organizmus. Hosťom besedy bola lekárka MvDr. Eja Čechová z Centra alternatívnej medicíny v Prešove  Beseda prebiehala v priestoroch - Unipo centrum PU v Prešove. Autorka bakalárskej práce viedla besedu s vopred pripravenými otázkami. Beseda dopadla na jednotku JFotoreport z tohto podujatia si môžete pozrieť na facebooku: AZU-Prešov- stáže praxe eventy.


A čo obohatilo autorku bakalárskej práce? Množstvo skúsenosti ako sú:  publikácia článku svojej bakalárky, prepojenie teórie a praxe, možnosť moderovať, nové skúsenosti v oblasti organizácie podujatia, spoznávanie nových zaujímavých ľudí, vlastný plagát a  hlavne, že NENECHALA SVOJU BAKALÁRKU ZAPADNÚT PRACHOM !!!

 

 

Na záver Ti AZU projekt  odkazuje:

 „Si aj ty aktívnym študentom Prešovskej Univerzity a máš za sebou úspešnú bakalársku prácu? Aj tebe je ťažko na duši zakaždým, keď si prezeráš svoju prácu ako si sama samučičká leží na poličke? ZAPADÁ PRACHOM! čo s tým? POĎ TO ZMENIŤ! Máme pre teba zaujímavú ponuku, pošli nám svoju prácu, a my ju posunieme správnym smerom... Jedine aktívnou snahou niečo zmeniť, skutočne niečo zmeníš. Ak chceš, tak na svojej práci môžeš dodatočne veľa získať. Posunieme tvoju prácu odborníkom v praxi,  zrealizujeme podujatie, ktoré bude len o tvojej bakalárke a ty môžeš vo svojom ďalšom výskume nadobudnúť ďalšie nové a nové skúsenosti. Neváhaj napíš nám a zisti viac! Tvoje otázky a bakalárske práce očakávame na týchto mailoch: presov@azu.sk alebo doricova@azu.sk 

 

 

Spísala : Bc.  Zuzana Varaliová (dobrovoľník v AZU- Prešov)