Poznáš svoje ciele?

Autor: Aktivita zvyšuje úspech
Kategória: Blog
Dátum: 29.11.2015
7
1364d
1943
Blog 29.11.2015

Každá aktivita vykonávaná s jasným cieľom zvyšuje úspech, ale ako si tento cieľ stanoviť? Podľa akých kritérií sa musíme riadiť pri jeho výbere a ako zaručiť to aby nás motivácia neopustila len pár dní potom čo si cieľ zvolíme? Práve takéto otázky sa kládli na ďalšom z našich workshopov na tému Spoznaj sám seba: Stanovenie cieľov.
 

Spolu s našim hosťom Petrom Iľkom zo spoločnosti Injoy Agency sme sa oboznámili nielen s tým ako postupovať pri výbere cieľa, ale dostali sme priamo príklady z praxe spolu s príbehmi ľudí, ktorý si svoj cieľ stanovili a rozhodli sa ho za pomoci Injoy Agency splniť. O energiu na podujatí sa postaral aj jeden z účastníkov - Tomáš Hurajt z TrainHard, vďaka ktorému si všetci zúčastnení mohli vychutnať kávičku od POWERLOGY

Dozvedeli sme sa podstatné informácie o jednej z kľúčových techník, ktorá sa skrýva za slovnou skratkou SMART a ako jej jednotlivé písmená pomáhajú pri stanovení cieľa spolu s priamou aplikáciou našich vlastných cieľov a snov vďaka čomu sa nestali len SMART, ale priamo SMARTER.


Ďalšou z kľúčových vecí po tom ako si cieľ zvolíme je cesta k jeho dosiahnutiu. Je síce pekné vedieť ako si svoj cieľ stanoviť, no ak neviete ako postupovať pri jeho plnení, prídu na rad ťažkosti.  Preto sme si na workshope ukázali najpoužívanejšie postupy na jeho dosahovanie.


Ako sa workshop chýlil ku koncu vyskytla sa nám otázka “Čo ak sa počas plnenia počas plnenia vášho cieľa stane ,že prídete o motiváciu?“ Medzi jeden z najznámejších postupov, ktoré sme si predstavili a priamo aj vyskúšali patrí tvorenie afirmácií. Čo to je? V skratke ide o autosugesciu, preprogramovanie mozgu pomocou pozitívneho myslenia. Vezmete si papier, napíšete naň v prítomnom čase niečo pozitívne o sebe a riadite sa podľa toho čo ste o sebe napísali. Neveríte, že to pomôže? Skúste si to.

Ďalšie materiály z podujatia nájdete na tomto odkaze.