Jakub Ptačin - vo svojej podstate sa hrám do dnes

Autor: Aktivita zvyšuje úspech
Kategória: Blog
Dátum: 20.08.2015
43
1460d
3215
Blog 20.08.2015

 
Meno: Jakub Ptačin
Univerzita:  UCM Trnava
Fakulta: Fakulta masmediálnej komunikácie                                     
Ročník: 3. PhD.
Pracovná pozícia:  Freelancer
Miesto bydliska: Bratislava
Vek:  25

 
 

Jakub, dnes ťa pozná takmer celé Slovensko , si mladý a úspešný človek. Podľa časopisu Forbes patríš medzi 30 pod 30 najúspešnejších Slovákov s tendenciou preraziť aj v zahraničí. 

 

Ako a kde to všetko začalo?

Neviem čo presne máš na mysli, takže všeobecne to celé začalo niekde v Námestove a začalo to hraním sa a vo svojej podstate sa hrám do dnes. 

 
 

Čo  ťa viedlo k tomu aby si na sebe pracoval viac ako tvoji rovesníci ?

Neviem posúdiť či som pracoval viacej ako oni, mnohí dokonca pracovali určite viac ako ja. Podarilo sa mi skoro nájsť veci, ktoré ma bavili a rovnako aj šikovných a zaujímavých ľudí, ktorí mi pomohli a od ktorých som sa mohol učiť.  Taktiež som bol a ešte stále som zdravý a mal som možnosť študovať a nikdy sme netreli biedu, tým pádom by bolo všetko ostatné iba výhovorka. "

 

 

Čo pre teba znamenalo/znamená štúdium na vysokej škole?

Veľmi vzácny čas života, ktorý sa už nebude opakovať. Vynikajúce kontakty a parádne zážitky. Čo sa týka vedomostí je to veľmi individuálne podľa typu školy a podľa toho na akej úrovni si ty sám, keď na tú školu nastúpiš.  “

 
 
Čomu (akým projektom) sa aktuálne venuješ?
 
Je toho veľa, mám pracovné projekty a kopu svojich klientov na Slovensku, v Rakúsku, v Nórsku atď atď. Budujeme si nové štúdio, organizujeme spolu s Milk studiom konferenciu By Design, mám kopu neziskových projektov + rozbiehame trošku iný second hand NOSENE, robíme workshopy s našou firmou POCTIVO atď atď.  “
 
 
 
Okrem toho, že pracuješ na komerčných projektoch sa venuješ aj neziskovým organizáciám. Prečo?
 
Sami mnohé robíme a pomáham zväčša „iba“ mojim časom, ktorý danej organizácii venujem. Keď sa človeku darí a je zdravý asi by mal niečo vrátiť aj naspäť. Potom je tam ešte aj pragmatický dôvod: zväčša mám pri práci voľnejšiu ruku.
 
 
 
 
Popri všetkých aktivitách si aj doktorandom na UCM v Trnave, čo ťa viedlo k tomu aby si ostal na škole?
 
Chcel som a chcem asi aj v budúcnosti učiť a na to je potrebné PhD. Okrem toho treba nielen frflať, ale skúsiť aj ukázať niečo spraviť. Počas školy sme trošku nadávali a nie všetko sa nám páčilo a takto som mal / a mám možnosť  skúsiť to spraviť tak, ako si myslím že to je správne.
 
 
 
 
Čo by si poradil mladým ľuďom, ktorí študujú na Slovensku?
 
Málokotorá slovenská škola je sama o sebe dostatočne dobrá. Treba čím skôr nájsť to, čo vás baví a napĺňa a robiť aj niečo naviac. Veľa komunikovať a spoznávať ďalších ľudí, lebo sami nespravíte nič.  Potom treba využiť všetky možnosti na Erazmus a precestovať čo to dá. Proste nájsť ten zdravý pomer medzi kalením a užívaním vs. pracovanie na sebe samom. Už nebudete mať takýto super čas života viac menej bez povinností a starostí, tak to treba využiť a to nielen na tie párty ale aj na slobodu mýliť sa, ktorú vám už keď budete starší budú menej tolerovať – začnite podnikať, skúste zrealizovať svoje nápady a pod. 
 
 
 
 
Ak by si mal možnosť zmeniť čokoľvek vo svojom živote, čo by to bolo?
 
V profesnom živote by som nezmenil nič, v tom súkromnom strašne veľa vecí. Všeobecne by som dával všade menej ega, menej pýchy a viac práce.
 
 
 
 
 
 
 
 
Prečítajte si tiež článok o úspešnom absolventovi UCM:
 

Rozhovor spracoval Marek Lavčák,  © AZU - Aktivita Zvyšuje Úspech, 2015 . Tento článok vznikol v rámci série popularizačných článkov úspešných absolventov slovenských vysokých škôl.