Prieskum záujmu študentov o kurzy, semináre a workshopy

Autor: Aktivita zvyšuje úspech
Kategória: Blog
Dátum: 20.06.2014
6
1891d
3031
Blog 20.06.2014

V prvom rade sa Vám, študentov Slovenských vysokých škôl, ktorí ste sa zúčastňovali podujatí AZU chceli poďakovať. Ďakujem, že ste sa rozhodli v priebehu už končiaceho akademického roka spraviť niečo pre seba a tým prispieť k zmene mentality nášho národa. Vážime, si každého jedného z Vás a veríme, že Vám naše podujatia niečo dali.

Počas uplynulých dvoch mesiacov prebiehala na univerzitách zainteresovaných v projekte AZU anketa, ktorá skúmala záujem ľudí robiť čosi viac popri škole a vo svojom voľnom čase.  Skúmali sme aké zameranie podujatí by Vás oslovilo najviac a v akom čase by Vám vyhovovalo stretávať sa.

V ôsmich mestách sa prieskumu zúčastnilo presne 648 študentov, z toho 467 humanitného a 181 technického zamerania. Je skvelé, že až 85% z opýtaných uviedlo, že vo svojom voľnom čase majú určite záujem o kurzy a workshopy najmä s praktickým zameraním. Prekvapením je, že 210 z opýtaných študentov je ochotných absolvovať aj spoplatnené kurzy a školenia s certifikátom.

Výsledky ankety hovoria o tom, že máte záujem robiť viac. Že škola nás vzdeláva, no niekedy to nestačí. V nasledujúcom roku sa preto budeme snažiť spraviť všetko pre to, aby ste mali možnosť vyplniť svoj voľný čas zmysluplne a posúvali sa tak čoraz ďalej k vysnívanej kariére.

                Na záver prikladáme kompletné znenie ankety aj s grafickým zobrazením odpovedí v pdf