STARTUP WEEKEND KOŠICE 2014

Autor: Aktivita zvyšuje úspech
Kategória: Blog
Dátum: 04.04.2014
8
1963d
2576
Blog 04.04.2014

Organizácia AZU – Aktivita zvyšuje úspech  usporiadala minulý víkend podujatie pod názvom STARTUP WEEKEND. Spolu 60 súčasných, ale aj nádejných podnikateľov sa stretlo na pôde Technickej univerzity. Pomoc ako aj podporu pri dodržaní medzinárodnej lincencie startupweekend.org poskytla zahraničná facilitátorka Irina Paula Albu

O čo nám vlastne ide?

Chcelo sme predstaviť nové inovatívne biznis nápady, ktoré by inšipirovali aj mladých aktívnych ľudí na Slovensku. Chceme, aby šikovní a ambiciózni študenti nemali pocit, že je im ponúknutý malý priestor na sebarealizáciu a na realizáciu svojich ideí.

Dali sme o sebe počuť!

Rektor Technickej univerzity v Košiciach pán Anton Čižmár podporil našu myšlienku a spoločne sme vypracovali koncepciu súťaže aplikovateľnej na slovenské pomery. Vyhlásil súťaž inovatívnych študentských a zamestnaneckých nápadov a projektov, ktoré majú potenciál pre vytvorenie budúceho startup-u.
Ako sa vyjadril pán rektor Čižmár, chceme touto aktivitou naďalej podporovať inovatívne podnikateľské nápady našich študentov a zamestnancov. Výsledkom tejto činnosti by mali byť high-tech firmy, a s tým súvisiaci aj vznik nových pracovných miest.

Poznáme víťazov súťaže

Celkom sa do súťaže prihlásilo 19 záujemcov a svoj nápad odprezentovali pred odbornou komisiou. Vyhodnotenie a vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo 27.03.2014 v priestoroch veľkej zasadačky Rektorátu TUKE. Komisia vybrala 5 projektových zámerov a zároveň udelila aj 2 špeciálne ceny.

 

Neboj sa realizovať, prinášať nové myšlienky!

AZU – Aktivita zvyšuje úspech, prostriedok ako zhmotniť svoje myšlienky