Lukáš Jäger - Mojou prioritou v živote je splniť si vlastné očakávania

Autor: Aktivita zvyšuje úspech
Kategória: Blog
Dátum: 14.03.2017
0
918d
3236
Blog 14.03.2017

Bc. Lukáš Jäger, inšpiratívny študent PU v Prešove a skvelý osobný tréner v ANT kardiofitness centrum Vám v krátkosti predstaví svoj aktívny študentský a pracovný život :) 

Čo ťa viedlo ísť študovať na Prešovskú univerzitu ?

„Prešovskú univerzitu v Prešove, fakultu športu som si vybral kvôli tomu, že sa celý život venujem športu. Približne, od desiatich rokov som začal hrať basketbal za školu, neskôr za mesto kde som zotrval 7 rokov. Keď som prišiel na fakultu športu začal som sa venovať cvičeniu s vlastnou váhou a neskôr aj s činkami a aktuálne sa venujem crossfitu“.

Ako postupne začala tvoja cesta úspechu ?  

„Začalo to basketbalom. Možno sa budem opakovať, ale je to tak.  Ak by som mal ísť viac do hĺbky, keď som mal šesť rokov ako keby to bolo len včera. Mali sme telesnú výchovu a už vtedy som mal v hlave myšlienku, žeby som raz chcel súťažiť. Keď sme mali napríklad beh na 50 metrov alebo vybíjanú, skok do diaľky. Chodil som hrávať za školu  futbal aj basketbal, ktorý som hrával od 5 triedy. Nikdy som nevedel v čom som špička, ale vždy som sa vedel do všetkého zapojiť. Nebol som vo všetkom super, ale vo všetkom priemer. Tam to zrejme začalo. Mal som taký chtíč stále vyhrávať. Neskôr keď som išiel do klubu, tak tréner ma dosť motivoval a aj ten jeho občasný krik mal svoj zmysel. Potom sa moja motivácia od 12 rokov stále viac a viac stupňovala. Na gymnázium som tiež nikdy nechcel ísť, ale môj tréner ma veľmi motivoval a vravel, že na to mám. Aktuálne je to pre mňa hlavou motiváciou fakulta športu, ale počas môjho štúdia som sa viac menej motivoval sám. Niekedy si ľudia dajú métu, že chcú byť takí ako niekto iný. Ja skôr sa pozriem na toho človeka a niečo si z toho zoberiem, čo ma nakopne vpred.

Čo môžem povedať ešte, tak aj učitelia na škole ma dosť motivovali. Spolužiak ma neposunie nikde, ale učiteľ áno ! Začalo to viac menej u jedného doktora. On je taký môj oporný múr. Podobne ako on by som chcel pôsobiť na fakulte športu. Tiež skončil magisterské štúdium a išiel na PhD. a teraz pracuje ako vedecký pracovník. On je mojím motivátorom na mojej ceste úspechu.

Čo považuješ za svoj najväčší úspech počas svojho štúdia?

„Mojím prvým cieľom bolo skončiť bakalársky stupeň. Teda toto môžem označiť za môj doterajší najväčší úspech. I keď je to taký nijaký titul  dnešnej dobe. Ďalším cieľom je skončiť magisterské štúdium v blízkej budúcnosti a v mojej vzdialenejšej budúcnosti je skončiť PhD. štúdium. Z môjho športového sveta považujem za najväčší úspech, považujem, že som postúpil na medzinárodnú svetovú súťaž do Rigy konanej 17. - 18. júna 2017  v hlavnom meste Lotyšska. Súťaž „Battle of Riga! som objavil cez kamaráta. A neskôr som sa o to začal hlbšie zaujímať. Pozeral som kedy to vzniklo, kto to organizuje, aké je štartovné, kto tam pôjde alebo kto to v minulých rokoch vyhral. Chvíľami som váhal a potom som zaplatil registráciu a bol som v tabuľke. Mal som aj kvalifikačné videá, po ktorých som postúpil“.

 

Pracoval si počas štúdia ?

„Pracoval som áno. Mám 23 čiže 9 rokov už brigádujem. Moja prvá brigáda bola v 14 rokoch v kuchyni.  Neskôr som roznášal letáky. V Kauflande som pracoval skoro 4 roky. Dva a pol roka v Michalovciach a rok a pol v Prešove. V Plaza Beach Resort som pracoval približne tri mesiace. Potom som konečne hneď po bakalárovi  pracoval v ANT Kardiofitness centre, kde som doteraz. Robím konečne to čo ma baví a môžem povedať všetkým, že nie je nič lepšie pre človeka ako keď robí to, čo ho baví. Takže konečne robím to, čo som vždy chcel.“

Čo by si odporúčal študentom v odbore, ktorý študuješ ?

„Veľa študentov hovorí, že sa nepripravujú z hodiny na hodinu. Ja by som im skôr odporúčal, aby sa pripravovali priebežne. Aby trénovali a snažili sa nielen počas skúškového obdobia. Napríklad pri držaní si fyzickej formy, čas strávený v bazéne a pod.

Venoval si sa v škole aj mimoškolským aktivitám ? 

„Pokiaľ viem, nebol som v žiadnom projekte, akurát som sa zúčastnil Erasmus+ v Prahe. Ale do poslednej chvíle som váhal či pôjdem a preto som išiel až vo štvrtom ročníku.“

Ako si sa dozvedel o projekte Erasmus+

„V podstate od starších spolužiakov, lebo oni boli napr. aj v Prahe ako ja. Ich som sa opýtal, ako bolo. Oni si to veľmi pochvaľovali a vrelo mi to odporúčali. Jeden tam dokonca ostal ešte aj pracovať a na stáži. Teda od nich mám všetky informácie. Na základe vlastnej skúsenosti, môžem taktiež vrelo odporúčať Erasmus + program. Bola to pre mňa skvelá skúsenosť ! 

Čo by si v živote chcel ďalej dosiahnuť? Hovoril si, že chceš ísť na PhD. štúdium. Máš okrem toho aj iné ciele?

„Skončiť magisterské štúdium a skúsiť PhD. štúdium. Keď sa to podarí, neskôr by som chcel aj učiť na fakulte športu.To je taký môj hlavný cieľ.“

Ak sa Vám článok páčil a chceli by ste sa dozvedieť viac klikajte na: https://www.facebook.com/lukino.jegi?fref=ts