Maja Moravčíková - V práci strávime kus svojho života, preto si myslím, že by sme mali robiť to, čo nás baví

Autor: Aktivita zvyšuje úspech
Kategória: Blog
Dátum: 14.10.2016
6
1044d
1968
Blog 14.10.2016
 
Meno: Mária Moravčíková
Univerzita: Mendelova univerzita v Brně
Program:  Ekonomika a management       
Ročník: 1. Ing
Vek: 23

 

Pošťastilo sa mi spoznať túto energickú osôbku síce na škole, ale lepšie sme sa spoznali v jednej z jej prác. Hneď mi padla do oka, vždy veselá a usmievavá. Nemyslím, že som jediná, kto si ju všimol, keďže výrečnosť jej nie je cudzia. Najviac sa mi však na nej páči jej úprimnosť, ochota vždy pomôcť a zapálenosť a motivácia pre prácu. Má jej toľko, že by ju mohla rozdávať. Tak som ju poprosila, aby nám o sebe prezradila trochu viac.

 

Čomu si sa venovala/venuješ popri škole?

Som veľmi aktívny typ človeka, a tak musím stále niečo robiť. Hneď ako som dovŕšila 15 rokov, začala som pracovať. Keďže ma práca začala veľmi baviť, pracujem popri škole doteraz. Okrem práce rada športujem a trávim čas s mojimi kamarátmi.

Aké sú tvoje záľuby?

Je to možno divné, ale mojím najväčším koníčkom je moja práca. V práci strávime kus svojho života, preto si myslím, že by sme mali robiť to, čo nás baví – a o to sa snažím, aby som po doštudovaní vysokej školy mohla tráviť svoj čas prácou, ktorá ma napĺňa. Okrem toho rada chodím na jumping a rôzne iné cvičenia.

 

Máš nejaké motto?


"What ever you decide to do, make sure it makes you happy."
 

 

Máš nejaký vzor? Alebo niekoho/niečo čo ťa motivuje?

Nemám žiadny vzor. Myslím, že každý človek je jedinečný a výnimočný v iných veciach. Motivuje ma moja rodina a hlavne moji kamaráti, ktorí mi povedali, že ak čokoľvek v živote chcem a pôjdem si za tým, dokážem to. A je to pravda. Ak človek začne pre to niečo robiť a nevzdá sa, dokáže toho veľa.

 

Aké zamestnania si mala popri škole?

Moja prvá práca bola, ako som už spomínala, v 15 rokoch, a začala som robiť čašníčku v hoteli. Okrem čašníctva som pracovala ako predavačku v obchode s oblečením. Tiež som si vyskúšala typické brigády, napr. na poli v Holandsku.  Moja prvá práca v kancelárií bola v hostessingovej agentúre, kde som získala cenné skúsenosti a momentálne pracujem v IT firme ako HR asistentka.

  

 

Čo ti dali? / akým sú pre teba prínosom?

Určite ma ako prvé naučili byť zodpovedná, rozvrhnúť si čas, aby som stíhala, ako školu, tak prácu a mala nejaký spoločenský život. Naučili ma komunikovať. Spoznala som vďaka každej práci nových skvelých ľudí. Spoznala som seba samú a viem, ktorou cestou nemá zmysel sa uberať a naopak, čo ma v živote baví a čomu sa chcem venovať. Naučila ma vyčleniť si priority. Veľa ľudí v dnešnom svete tvrdí, že nestíha, ale všetko je to o prioritách a záleží, na ktorej priečke sa daná úloha v našom hodnotovom rebríčku nachádza. Kto chce, čas si nájde.

 

Máš nejakú skúsenosť, ktorá ťa posunula ďalej?

Asi si nespomeniem na žiadnu konkrétnu skúsenosť, ale zistila som, že ak skutočne niečo chceme, ideme si za tým a vytrváme, môžeme dosiahnuť, o čom snívame.

 

Čo pre teba znamená úspech?

Myslela som si, že byť úspešný znamená byť bohatý a na vysokej pozícií. Pre mňa úspech znamená, že môžem robiť to, čo ma baví a robí šťastnou, a môžem sa stále niekam posúvať a skúšať nové veci. Život nie je o peniazoch, ale o zážitkoch, ktoré prežijete s ľuďmi, na ktorých vám záleží.

 

Prečo byť aktívny už popri škole sa dozviete v článku, ktorý sme vám pripravili v spolupráci s Michalom Makasom. Príjemné čítanie. :)

 

Rozhovor spracovala Angelika Činčárová,  © AZU - Aktivita Zvyšuje Úspech, 2016 . Tento článok vznikol v rámci série popularizačných článkov úspešných absolventov slovenských vysokých škôl.