Domov Aplikácia pre zdravie, ktorá vám môže zachrániť život

Aplikácia pre zdravie, ktorá vám môže zachrániť život

V dnešnej dobe plnej smartfónov a aplikácií sa zdá, že existuje appka na všetko. A našťastie, existujú aj aplikácie, ktoré vám môžu zachrániť život.

Predstavte si situáciu: cítite sa zle, ale neviete, či máte ísť k lekárovi. Alebo ste svedkom dopravnej nehody a potrebujete rýchlo privolať pomoc. V takýchto kritických chvíľach vám môže pomôcť správna aplikácia.

Aké funkcie by mala mať takáto aplikácia?

Lokalizácia

Aplikácia by vás mala vedieť lokalizovať, aby vám v prípade núdze mohla poslať pomoc.

Tiesňové volanie

Aplikácia by vám mala poskytnúť jednoducho a rýchlo privolať tiesňovú linku, aj keď ste v strese.

Zdravotné záznamy

Vďaka aplikácii by ste si mali možnosť uložiť si svoje zdravotné záznamy, ako sú alergie, lieky a anamnéza. Tieto informácie by mohli byť pre záchranárov a lekárov kľúčové pri rozhodovaní o vašej liečbe.

Sledovanie zdravia

Niektoré aplikácie vám umožňujú sledovať svoje vitálne funkcie, ako je krvný tlak a tepová frekvencia. To vám môže pomôcť identifikovať potenciálne zdravotné problémy skôr, než sa stanú vážnymi.

Telemedicína

Niektoré aplikácie vám umožňujú spojiť sa s lekárom prostredníctvom videokonferencie. To môže byť užitočné pre konzultácie o bežných zdravotných problémoch alebo na sledovanie chronických ochorení.

Príklady užitočných aplikácií

155.sk

Slovenská aplikácia vám umožňuje privolať tiesňovú linku 155 stlačením tlačidla. Aplikácia automaticky odošle vašu polohu a základné informácie o vás záchranárom.

Záchranári SR

Táto aplikácia vám umožňuje privolať pomoc Horskej záchrannej služby, Vodnej záchrannej služby a Záchrannej hasičskej brigády. Aplikácia taktiež obsahuje mapy turistických trás a informácie o počasí v horách.

Záchranný kruh

Aplikácia vám umožňuje privolať pomoc v prípade domáceho násilia. Aplikácia taktiež obsahuje informácie o tom, kde môžete získať pomoc a podporu.

RezQ

RezQ aplikácia vám umožňuje privolať pomoc v prípade dopravnej nehody. Aplikácia automaticky odošle vašu polohu a informácie o nehode záchranným zložkám.

Google Fit

Táto aplikácia vám umožňuje sledovať svoje aktivity, ako je chôdza, beh a bicyklovanie. Aplikácia taktiež sleduje váš spánok a stravovanie.

Aplikácie pre zdravie vám môžu pomôcť zostať v bezpečí a zdraví. Existuje mnoho rôznych aplikácií, takže si vyberte tú, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *